Ga verder naar de inhoud

Webinar Samen fietsen met minder mobiele mensen

Mobiliteit voor iedereen
Vorming
Inschrijven verplicht
Datum
18 september 2025, 10:00u
tot 18 september 2025, 11:30u
Locatie
online, via MS Teams
Prijs
Gratis

Tientallen lokale initiatieven geven minder mobiele mensen de kans om de vrijheid van fietsen te ervaren. Dankzij enthousiaste vrijwilligers kunnen zij mee op pad in een aangepaste fiets zoals een tandem, riksja of duofiets. Wil jij zelf zo’n hartverwarmend initiatief opstarten? Maar weet je niet goed hoe? Volg onze inspirerende webinar en je hebt meteen de handvaten om van start te gaan.

Samen fietsen met minder mobiele mensen

Fietsen geeft een gevoel van vrijheid. Maar wat als zelfstandig fietsen niet meer lukt door leeftijd of een beperking? Dan zijn er in heel Vlaanderen prachtige initiatieven waarbij minder mobiele mensen kunnen genieten van een rit in een riksja, rolstoelfiets of een andere aangepaste fiets.

Tijdens deze inspirerende webinar ontdek je hoe je zelf zo’n initiatief opstart. Een expert van Mobiel 21 legt uit welke stappen nodig zijn, terwijl G-sport Vlaanderen het platform Gfietst.be toelicht. Dit platform helpt mensen om aangepaste fietsen te huren of uit te lenen - met of zonder piloot - en biedt initiatieven een handige manier om hun aanbod te delen en meer passagiers te bereiken.

We voorzien ook voldoende ruimte voor vragen en uitwisseling.

Gedeeld Fietsplezier voor iedereen

Mobiel 21 en G-sport Vlaanderen willen fietsplezier delen met zoveel mogelijk minder mobiele mensen. Dat doen we via het platform, via onze e-books voor startende initiatieven, en via buddy-opleidingen om bestaande initiatieven met aangepaste fietsen te versterken.

Heb je al zo’n initiatief en wil je een versnelling hoger schakelen? Dan komen we graag langs om onze ervaring en expertise te delen. We zetten jouw ploeg veilig op weg. Interesse? Registreer je organisatie in enkele muisklikken op Gfietst.be en we bieden je een gratis buddy-opleiding aan.

Ine_Mobiel-21-2023
Vragen over Gedeeld Fietsplezier?

Ine Bosmans

Andere aankomende activiteiten

Webinar 'Shared Mobility Hubs'

23 juni 2025 – 14:00 u
Mobiliteit voor iedereen
Extern event

Leuven, Mobiel 21 en Rotterdam delen hun inzichten over de implementatie van mobiliteitshubs met een focus op inclusiviteit en vervoersarmoede. Ontdek innovatieve manieren om het bereik van gedeelde mobiliteit te vergroten voorbij de typische gebruikers.

Workshop 'Inclusieve mobiliteit'

19 juni 2025 – 09:00 u
Mobiliteit voor iedereen
Vorming

Mobiliteitsarmoede verhindert mensen om volwaardig deel te nemen aan de samenleving. Steden en gemeenten willen het probleem aanpakken, maar worstelen met het in kaart brengen en oplossen ervan. Tijdens deze CIVINET .BE workshop denken we na over methodieken en lokale oplossingen om inclusie in mobiliteitsbeleid te verbeteren.

Mobiliteit voor iedereen

Samen tegen mobiliteits­armoede

Je kunnen verplaatsen is een basisrecht. Daarom maken we komaf met mobiliteitsarmoede. We geven fietsles aan volwassenen, kinderen en studenten. Én we doen onafhankelijk onderzoek.

Verder lezen