Ga verder naar de inhoud

Velofest 2025

Autovrij leven
Extern event
Kom zeker langs!
Datum
21 september 2025, 13:00u
tot 21 september 2025, 17:00u
Locatie
Hertog Janplein 1, 3920 Lommel
Prijs
Gratis

Op autoloze zondag is de fiets koning in Lommel!

Kom op zondag 21 september, van 13u tot 17u, naar het Hertog Janplein voor de vijfde editie van Velofest. Geniet van spectaculaire BMX-stunts door Get Insane (finalist Belgium’s Got Talent) en leef je uit op de Urban Experience: skatepark, klimmuur, freerunning, pumptrack en meer. Maak een looping van 7 meter met de overkopfiets, test 40 gekke fietsen, volg workshops, of laat je fiets registreren (breng ID en pincode mee).

Verder is er een veiling van weesfietsen om 15u en ook de lokale handelaars zullen paraat staan met informatie over fietsen en meer. Bij de mobiliteitsmedewerkers van de stad kan je bovendien terecht voor info over het mobiliteitsbeleid, deelfietsen en deelwagens. Voor ieder wat wils dus!

Een groep fietsers hangt hoog in de lucht, gedragen door een immense kraan.

Andere aankomende activiteiten

Studiedag Publieke Ruimte voor tieners en jongeren

7 mei 2026 – 00:00 u
Autovrij leven
Veilig naar school
Extern event

Over tieners en jongeren wordt nogal snel gesproken in termen van overlast en problemen. Maar is dat wel terecht? En hoe zorgen we ervoor dat jongeren ook hun draai vinden in de publieke ruimte? Kind & Samenleving, Bataljong en Stad Kortrijk zoeken samen naar antwoorden.

In­spi­ra­tie­dag 'Iedereen kan fietsen!'

24 april 2026 – 09:30 u
Mobiliteit voor iedereen
Autovrij leven
Extern event

Tijdens deze inspiratiedag brengen G-sport Vlaanderen en Mobiel 21 mensen en organisaties samen die mee willen bouwen aan een toekomst waar aangepast en inclusief fietsen vanzelfsprekend is. Van zorgvoorzieningen en sportclubs tot beleidsmakers. Denk en doe met ons mee.

Autovrij leven

Meer straten op mensenmaat

We tonen hoe geweldig straten zijn als er meer plaats is voor mensen en minder voor auto's. Rechtvaardige straten op mensenmaat met ruimte voor ontmoeting, spel, natuur, adem en rust. Enfin, straten zoals ze altijd al bedoeld zijn: om in te leven, dus!

Verder lezen