
Mobiel 21, dat zijn ook meer dan 20 enthousiaste medewerkers. Stuk voor stuk straffe gangmakers die met veel plezier in actie schieten voor een wereld op mensenmaat. Ine is onze Projectmedewerker educatie. Ze geeft fietslessen en opleidingen, en is een van de drijvende krachten achter De Fietsschool en Fietsen Zonder Leeftijd. Tegen haar spontane vrolijkheid is geen ochtendhumeur opgewassen.
Wat doe je zoal in het leven?
Veel te veel. Naast voltijds werken ben ik een trouwe echtgenote en pittige voetbalmoeder die “rondcrosst” om haar jongste zoon naar het voetbal te brengen. Na de eerste lockdown verhuisden we van een appartement in het stadscentrum naar een huis met tuin op 8km van Leuven. Door verder van de stad te gaan wonen, hebben we het onszelf er niet gemakkelijker op gemaakt. De jongens hun school, hun vrienden en mijn werk zijn in de stad. Maar 8 km vals plat fietsen doen we met plezier in ruil voor die rust, ruimte en een tuin!
Sinds de verhuis heb ik groene vingers gekregen en daar ben ik heel blij om. Er staan zelfs courgetteplantjes op mijn home office te groeien. Ik kan mijn energie nu veel beter kwijt en ben gewoon een rustiger, aangenamer mens geworden.
Wat ik graag meer zou doen is om gewoon te zeggen: ‘kom we zijn weg’. Ik plan niks, dus in die zin leef ik redelijk impulsief. Maar zo zeggen van we gaan eens een weekendje weg, dat doen we nog niet genoeg naar mijn zin.
Wat is jouw rol bij Mobiel 21? En waarvoor mogen ze altijd aan jouw bureau komen staan?
Ze mogen me altijd vragen voor een fietsproject waarmee ik een verschil kan maken voor kwetsbare mensen. Projecten waarmee ik actief zorg dat iedereen kan fietsen, zoals De Fietsschool Leuven en Fietsen Zonder Leeftijd. Projecten mét mensen, voor mensen.
Ik word enthousiast van voor een groep te staan, mijn uitleg te doen, aan te moedigen en samen te proberen. Geef mij mensen die geen eerlijke kansen kregen, en ik geef ze met plezier een duwtje in de rug. Voor hen gooi ik alles in de strijd om er samen een succesverhaal van te maken. Daar word ik heel blij van!
Daarnaast maak ik altijd tijd voor een babbeltje over eender wat. Dat mag een flauwe mop zijn of iets over het werk. Elke vraag is belangrijk. Ze mogen me ook wakker maken voor een high-secret verrassing. Ik wil wel zo een keer verrast worden ‘s morgens. Vooral omdat dat nooit gebeurt :-).
Wat is je grootste talent?
Sfeer maken is mijn grootste talent. Ik vind het heel fijn als het niet te serieus moet zijn. Laten we het gewoon wat vrolijk houden met een goeie portie (slechte) humor, een hapje en een drankje.
Oh, en ik geef ook nooit op! Niet in een discussie, en dus ook niet voor wie moeilijk vertrokken geraakt in mijn fietslessen. In de beginjaren van De Fietsschool heb ik ook altijd volgehouden dat fietsen niet alleen belangrijk is om fysiek ergens te geraken, maar vooral een positieve impact heeft op je mentale welzijn. Dat wil toch iedereen?
Welke spreuk mag er boven je bed hangen?
Educating the mind without educating the heart is no education at all
(naar Aristoteles)